Jak dobrze wyczyścić rolety rzymskie?

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz coraz chętniej stawia się na rolety rzymskie. Mają one oryginalny wygląd oraz dużą funkcjonalność. Są znacznie bardziej praktyczne niż tradycyjne rolety czy żaluzje. Na korzyść rolet rzymskich przemawia łatwość ich pielęgnacji, która dla wielu, nieobeznanych osób, wydaje się skomplikowana.

Pielęgnacja rolet rzymskich

Dbanie o rolety rzymskie jest prostym zadaniem. W przeciwieństwie do ich tradycyjnych odpowiedników można je prać w pralce. Jest to produkt wykonany z materiałów zasłonowych co oznacza, że ich czyszczenie może zostać wykonane w warunkach domowych. Zanim włoży się rolety do pralki, konieczne jest ich zdemontowanie. Nie stanowi to większego problemu, ponieważ ich konstrukcja jest bardzo prosta:

  • Należy odczepić tkaninę od kasety, zazwyczaj jest ona mocowana na rzep.
  • Następnie wystarczy odpiąć sznurki ściągające.
  • Wyciągnąć usztywnienia.
  • Tak przygotowany materiał można wrzucić do pralki i prać zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na metce.

Może okazać się, że niektóre materiały należy prać chemicznie, ale jest to rzadka sprawa wśród dostępnych na rynku rolet rzymskich.

Piękna oprawa okna

Podczas działań porządkowych warto zadbać o każdy szczegół. Kurz zbiera się w każdym zakamarku, także na roletach rzymskich. Czyszczenie rolet można zlecić specjalistom, zwłaszcza jeżeli posiada się ich dużą ilość takich akcesoriów i są one wykonane z nietypowych materiałów. Profesjonalne firmy zajmą się demontażem rolet, a także odpowiednią pielęgnacją zgodną z wytycznymi producenta. Można skorzystać także z usługi prasowania i ponownego montażu. Dzięki czystym roletom można mieć piękne i zadbane okna, wprowadzające do wnętrza światło i świeżość. W takich pomieszczeniach dużo lepiej się odpoczywa oraz relaksuje po ciężkich dniach w pracy.