Profesjonalne czyszczenie osłon okiennych z użyciem myjki ultradźwiękowej

Dokładne czyszczenie rolet, verticali czy żaluzji nie jest zadaniem prostym. Są to elementy narażone na osadzanie zanieczyszczeń ze względu na kształt, umiejscowienie i spełniane funkcje. Dodatkową trudność stanowi fakt, że osłony okienne wykonane są z różnych materiałów, które zwykle potrzebują zastosowania odpowiednich metod.

Regularne czyszczenie rolet, verticali i żaluzji to konieczność

Zacząć należy od tego, że regularne czyszczenie osłon okiennych, takich jak rolety, verticale i żaluzje to konieczność. Jeśli przez dłuższy czas nie będzie z nich usuwany kurz, pyły i inne osady, może powstać spora warstwa brudu, która mocno osadzi się na powierzchni. Wówczas podczas nieumiejętnego sprzątania lub nawet przez przypadkowe dotknięcie osłon, mogą powstawać nieestetyczne plamy. W związku z tym systematyczność w usuwaniu zabrudzeń z osłon okiennych jest niezbędna.

Tego rodzaju zadanie warto powierzyć profesjonalnej firmie sprzątającej, która zapewnia fachowe czyszczenie osłon okiennych. Oprócz standardowego usuwania zabrudzeń z powierzchni osłon okiennych, niekiedy konieczne jest wykonanie dodatkowych czynności, np. mycie w przypadku verticali czy pranie rolet. A to zadanie dla fachowców, którzy zastosują odpowiednie metody oraz środki czyszczące, dobrane adekwatnie do specyfiki materiału, z którego zostały wykonane osłony okienne. Takie usługi wykonuje firma sprzątająca Somi, która działa na terenie całego Poznania. Do usuwania zabrudzeń z rolet, verticali i żaluzji używa najnowszej generacji myjki ultradźwiękowej.

Czyszczenie rolet, verticali i żaluzji myjką ultradźwiękową

Myjka ultradźwiękowa zapewnia efekt czyszczący za sprawą zjawiska przenoszenia fal poprzez wodę zawierającą odpowiednio dobrany płyn czyszczący. Cały proces czyszczenia falami nie jest widoczny dla ludzkiego oka. Polega na powstawaniu niewielkich mikropęcherzyków, które następnie implodują pod wpływem działania fal dźwiękowych. W ten sposób dochodzi do szybkiej zmiany ciśnienia, przez co cząsteczki brudu są oddzielone od powierzchni przedmiotu. W ten sposób można szybko i skutecznie czyścić osłony okienne, bez konieczności szorowania czy ścierania brudu, co mogłoby doprowadzić do uszkodzenia delikatnej konstrukcji czy materiału.