Wnętrza przyjazne alergikom. Antyalergiczne czyszczenie wykładzin, dywanów, tapicerki meblowej

Alergia to dolegliwość, która może objawiać się różnorodnymi symptomami. Najczęściej chorzy mają do czynienia z nieprzyjemnymi reakcjami takimi jak m.in. katar i kichanie, łzawienie, kaszel, swędzenie skóry itp. Nadwrażliwość pojawia się w wyniku bezpośredniego kontaktu z alergenem.

Tego rodzaju schorzenie zwykle wymaga wdrożenia odpowiedniego leczenia, jednak wiele zależy również od stylu życia i specyfiki otoczenia, w którym przebywa osoba uczulona. Alergicy powinni więc w szczególny sposób dbać o czystość i higienę w miejscach, w których przebywają najczęściej, a więc przede wszystkim w domach.

Bardzo dużo zanieczyszczeń, w tym również alergenów (np. roztocza, pyłki, sierść zwierzęca), osadza się na dywanach, różnego rodzaju wykładzinach i tapicerce meblowej. Nie oznacza to jednak, że alergicy powinni zrezygnować z ich posiadania. Trzeba jednak zadbać o odpowiedni dobór tych elementów wyposażenia, a następnie zatroszczyć się o ich regularne czyszczenie.

Dywany w mieszkaniach alergików. Co musisz wiedzieć?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że dywany same w sobie nie są przyczyną reakcji alergicznej. Odpowiednio dobrane i utrzymane w czystości mogą nawet przyczyniać się do zmniejszania ilości lotnych cząstek kurzu i roztoczy w pomieszczeniach. Prawdą jest jednak, że zdecydowana większość standardowych dywanów występujących w naszych domach wykazuje zdolność do gromadzenia różnorodnych zanieczyszczeń. Ciepło i wilgoć w pomieszczeniach stwarzają idealne warunki do namnażania się roztoczy kurzu domowego. Te pajęczaki żywią się martwym naskórkiem człowieka, a białka zawarte w ich odchodach to jeden z najsilniej uczulających alergenów.

Nie tylko dywany mogą być problematyczne dla alergików. Również odkryte podłogi, które nie są regularnie czyszczone, przyczyniają się do reakcji alergicznych. Jak to możliwe? W przypadku alergii wziewnej do reakcji ze strony organizmu dochodzi w momencie wdychania alergenu. Zagrożeniem są więc wszystkie drobiny kurzu i zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu (tymczasem alergeny znajdujące się głęboko w dywanie pozostają niegroźne aż do momentu, gdy nie zostaną poruszone i wzbite w powietrze).

Wniosek jest zatem jeden: zarówno posiadacze dywanów i wykładzin, jak i powierzchni wykonanej z drewna, terakoty czy winylu powinni dbać o regularne i dokładne czyszczenie podłóg.

Antyalergiczne czyszczenie wykładzin, dywanów, tapicerki meblowej

Firma sprzątająca SOMI z Poznania zapewnia antyalergiczne czyszczenie wykładzin, dywanów i tapicerki meblowej. Usługi z tego zakresu wykonywane są z zastosowaniem specjalistycznych metod i bezpiecznych środków. W ramach prac wykonywanych na zlecenie biur czy firm zapewniamy również profesjonalne czyszczenie rolet, verticali i żaluzji. W ten sposób staramy się zapewnić we wnętrzach przyjazne środowisko dla osób borykających się z problemem alergii.